Proč právě knabstrupper

Tohle plemeno mi prostě učarovalo, nejprve jen na fotkách a videích, hlavně u Wolfganga Krishkeho v Bückeburku, poprvé jsem je na živo viděla na Equitaně asi v roce 2004.  Plemeno to pro mě bylo tak vzdálené a naprosto finančně nedostupné, že to byl zpočátku opravdu jen veliký sen...

 Ale pak jsem měla to štěstí být s našimi koňmi na natáčení filmu Tři Mušketýři (3D), kde byl jeden knabstrupper herecký pro D'Artagnana a jeden kaskadérský pro jeho riding doubla, zatím co herecký byl neskutečně hodný a tolerantní, ten kaskadérský uměl spoustu cviků a fungoval celou dobu naprosto perfektně. Naprosto jsem se do nich zamilovala a tak začala moje posedlost puntíky :-)Vzala jsem si od majitelů kontakty na různé chovatele a hned po návratu jsem se ponořila do prohlížení inzerce a psaní mailů.Nakonec se po různých peripetiích zadařilo a do Čech přicestovala březí chovná klisna original knabstrupper Conny vom Wethautal, která měla pod sebo 5ti měsíčním hříbátko po hřebci Karneol.
Přihlásila jsem je na výstavu do Lysé nad Labem a taky byl knabstrupper poprvé oficiálně představen i u nás.V únoru 2012 se nám narodil toužebně očekávaný Frederik. Už od prvního dne se choval jako malé princátko (což mu zůstalo dodnes :-D) a tak dostal jméno podle dánského korunního prince, stejně tak i jeho u nás narození bratři se jmenují podle členů dánské královské rodiny - Christian a Nikolas.  A aby bylo hned jasné, odkud jsou dali jsme našemu chovu přízvisko "de Bohemia".


Povaha těhto koní si Vás prostě získá, jsou velice inteligentní a přátelští, snadno se učí a mají rádi lidskou přítomnost.Prvním hříbětem plemene original knabstrupper narozeným v ČR byl náš Frederik, jeho kmotrem se stal olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda. Křtiny proběhly v rámci výstavy v Lysé nad Labem v roce 2012.
Přízviskem original se rozumí, že kůň nemá v původu obsažena žádná jiná plemena, je to tedy čistý knabstrupper.